Zmień rozmiar czcionki
Zmień kontrast

Bufor – punkt konsultacyjny dla osób doświadczających przemocy

Jeśli problem przemocy w rodzinie nie jest Ci obcy - możesz skorzystać z pomocy bądź namówić do skorzystania z niej kogoś bliskiego zmagającego się z tym problemem. BUFOR jest miejscem, w którym możesz uzyskać pomoc i informacje. Pracujemy we wtorki i środy, w godzinach 15:00-18:00. Rejestracja telefoniczna, codziennie pod numerem: +48 733 221 272
Okres realizacji projektu
02-11-2022 – 06-12-2035
Nasza droga do stworzenia punktu konsultacyjnego Bufor to kilka lat doświadczenia w
udzielaniu wsparcia rodzinom w kryzysowych sytuacjach. W trakcie naszej pracy codziennie obserwowaliśmy, jakie są potrzeby Kobiet i Matek w naszym mieście. Uderzyła nas skala doświadczania przemocy przez Osoby, które się do nas zgłaszały – psychicznej, finansowej, fizycznej, a także zaniedbań.
Towarzyszyliśmy Kobietom w procesie uwalniania się z przemocowych relacji, zapewniając bezpieczne miejsce, profesjonalną pomoc specjalistyczną – psychologa, prawnika, lekarza.
Pomagaliśmy stanąć na nogi, usamodzielnić się ekonomicznie. Wychodzenie z kryzysu to proces długotrwały, wymaga cierpliwości od wszystkich zaangażowanych stron. Najważniejszy jest pierwszykrok – sięgnąć po pomoc.
Bufor – punkt konsultacyjny dla osób doświadczających przemocy powstał, aby służyć Klientkom rzetelną informacją o formach wsparcia dostępnych w mieście i regionie. Naszym założeniem było stworzenie miejsca, w którym zaoferujemy Klientkom pomoc w podjęciu i wdrożeniu decyzji o zmianie w ich życiu. Punkt konsultacyjny obsługują osoby, które ze względu na własne doświadczenie przemocy potrafią lepiej zrozumieć przeżycia Klientek i dzięki temu towarzyszyć im w ich drodze do niezależności. Stworzenie punktu konsultacyjnego to pierwszy krok na drodze do spełnienia naszych marzeń o stworzeniu w Legnicy specjalistycznego ośrodka wsparcia dla osób doświadczających przemocy.
Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. 
ZAPOBIEGANIE NADUŻYCIOM FINANSOWYM
W związku z realizacją projektu informujemy, że w przypadku podejrzenia, iż działania prowadzone w jego ramach są niezgodne z postanowieniami Konwencji o prawach osób z niepełnosprawnościami, sporządzonej w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 roku, oraz z Kartą Praw Podstawowych Unii Europejskiej z dnia 26 października 2012 roku, istnieje możliwość pisemnego zgłoszenia takiego podejrzenia do Instytucji Pośredniczącej – Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Zgłoszenia można składać w formie papierowej lub elektronicznej, zgodnie z obowiązującymi procedurami DWUP.
Informujemy o możliwości zgłoszenia do Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy – Instytucji Pośredniczącej, m.in. za pomocą anonimowego formularza kontaktowego dostępnego na stronie internetowej Instytucji  Pośredniczącej: http://www.dwup.pl/kontakt/formularz.html, informacji o możliwości wystąpienia nadużycia finansowego, w tym konfliktu interesów lub korupcji.
crossmenuchevron-downtext-size