fbpx

Integracja Sensoryczna

Integracja Sensoryczna Legnica

Integracja sensoryczna w Legnicy.

W naszym Centrum zapewniamy kompleksowe wsparcie w wielu problemach związanych ze zdrowiem psychicznym i zdrowym rozwojem. Jednym z zaburzeń rozwoju, są problemy związane z integracją sensoryczną.  Zapewniamy profesjonalne wsparcie w zakresie diagnozy i terapii związanej z zaburzeniami integracji sensorycznej. Zapraszamy do konsultacji z terapeutą integracji sensorycznej i skorzystania z terapii SI w Legnicy.

Czym jest SI - integracja sensoryczna.

Integracja sensoryczna związana jest przetwarzaniem informacji dostarczanych przez zmysły (dotyk, słuch, wzrok, smak, węch, układ proprioceptywny tzw. czucie głębokie). Prawidłowe rozumienie i organizowanie informacji z otoczenia pozwala nam na nie odpowiednio reagować. Rozwój integracji sensorycznej rozpoczyna się już w okresie płodowym, najintensywniej przebiega w pierwszych trzech latach życia. Nie zawsze jednak proces ten przebiega w sposób prawidłowy.

Zaburzenia integracji sensorycznej.

Zaburzenia integracji sensorycznej będące zbyt małą lub zbyt dużą wrażliwością na bodźce zewnętrzne objawiają się wieloma zaburzeniami w zachowaniu dziecka.

Mogą to być zaburzenia związane z poruszaniem się i zachowaniem równowagi. Dziecko ma problem z zachowaniem równowagi, koordynacją ruchową – trudniej nauczyć mu się jazdy na rowerze, hulajnodze, wpada na stojące przedmioty, często się przewraca, ma problemy z ubieraniem się.

Problemy z integracją to również nieadekwatne reakcje na hałas, dotyk, przytulanie, problemy z pisaniem i czytaniem, używaniem przedmiotów np. nożyczek, problemy z koncentracją, nauką, wykonywaniem poleceń.

Jeśli masz wątpliwości związane z rozwojem dziecka zadzwoń i umów się na wizytę. Rozmowa i zajęcia z terapeutą SI pozwolą ocenić prawidłowy rozwój dziecka.

Sprawdź pełną ofertę Raduga Centrum Terapii i Rozwoju.

Kontakt do Raduga Centrum Terapii i Rozwoju
Rejestracja Poniedziałek - Piątek
w godzinach 14:00-20:00.

Adres:  ul.Chojnowska 81A 59-220 Legnica