fbpx

Terapia pedagogiczna dla dzieci i młodzieży - LOREM

LOREM – to propozycja terapii dla dzieci i młodzieży opracowana i prowadzona przez Bibiannę Pozorską – terapeutkę zajęciową, pedagożkę opiekuńczą od wielu lat aktywnie pracującą z dziećmi, młodzieżą oraz ich opiekunami.

To kreatywny model pedagogicznej pracy terapeutycznej z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi, wykorzystujący kompilację elementów różnych metod z zakresu terapii i  pomocy pedagogicznej.

Zajęcia mają charakter indywidualny (bądź grupowy – grupy do max 3 osób). Techniki sesji są elastycznie dobierane do nastroju oraz potrzeb uczestnika terapii. Podczas pracy korzystam z elementów m.in: terapii pedagogicznej, emocjonalnej pomocy pedagogicznej, terapii zajęciowej, relaksacji, ćwiczeń oddechowych, socjoterapii – zajęć intrapersonalnych, treningu funkcjonowania w grupie, ergoterapii, arteterapii.

Metody terapii pedagogicznej o charakterze psychopedagogicznym, profilaktycznym i medycznym mają na celu stworzenie, głównie dzieciom i młodzieży (choć równie dobrze sprawdzają się w pracy z dorosłymi), możliwości wszechstronnego rozwoju, wygaszania negatywnych objawów zachowania, kształtowania prawidłowych nawyków i technik przyswajania wiedzy oraz zdolności praktycznego posługiwania się nabytymi umiejętnościami w funkcjonowaniu społecznym.

Zapraszamy na wizytę jeśli zauważasz u swojego dziecka, nastolatka:
– obniżoną sprawność manualną,
– trudności w przyswajaniu materiału,
– zaburzenia emocjonalne,
– problemy w relacjach z rówieśnikami,
– obniżoną samoocenę,
– obniżoną motywację do działania,
– zaburzenia koncentracji,
– nadpobudliwość.

Kontakt do Raduga Centrum Terapii i Rozwoju
Rejestracja Poniedziałek - Piątek
w godzinach 14:00-20:00.

Adres:  ul.Chojnowska 81A 59-220 Legnica