fbpx

Nasi specjaliści.

Raduga Centrum Terapii i Rozwoju Legnica

Jesteśmy zespołem specjalistów, psychologów, psychoterapeutów, pedagogów z wieloletnim doświadczeniem w pracy terapeutycznej.

Zapewniamy kompleksową i profesjonalną terapię dostosowaną do potrzeb naszych klientów. Nasze zaangażowanie wynika ze zrozumienia trudności przed jakimi codziennie stawia nas życie. Problemy wychowawcze, kłopoty w związku, w rodzinie, trudności z emocjami czy problem z uzależnieniem – z nami możesz o tym porozmawiać. U nas uzyskasz wsparcie dopasowane indywidualnie do twoich potrzeb.

Zapraszamy do skorzystania z porady psychologów, psychoterapeutów, terapeutów uzależnień w Legnicy.

Anna Worobiej psycholog, terapeuta uzależnień. Legnicy Jawor Głogów Bolesławiec

Anna Worobiej
Terapeuta uzależnień, psycholog, psychoterapeuta (w trakcie certyfikacji).

Terapeuta uzależnień, psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, psychoterapeuta (w trakcie certyfikacji).​
Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim, studia podyplomowe na Uniwersytecie SWPS na kierunku Kryzys i interwencja kryzysowa. Aktualnie przygotowuje się do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty. Rozwija swój warsztat pracy biorąc udział w licznych konferencjach i szkoleniach.
Doświadczenie zawodowe zdobywała w Ośrodku Leczenia Uzależnień w Miłkowie, w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Złotoryi, na Oddziale Leczenia Uzależnień w Legnicy, Poradni leczenia uzależnień i współuzależnień „Pro-Maind” w Złotoryi, Poradni Zdrowia Psychicznego w Chojnowie, prowadząc Punkt konsultacyjny dla osób uzależnionych w Chojnowie, przeprowadzając liczne szkolenia i warsztaty dla młodzieży szkolnej oraz osób dorosłych.
Od 2017 roku związana z Fundacją Raduga. Prowadzi terapię i warsztaty z uczestnikami projektów Fundacji.
Pracuje z osobami uzależnionymi, bliskimi osób uzależnionych, z osobami dorosłymi w kryzysie. W swojej pracy dostosowuje się do potrzeb klienta, wykorzystując wiedzę z nurtów humanistycznego, ericksonowskiego, systemowego. Prowadzi terapię par i terapię rodzin w nurcie systemowym. Pracę poddaje systematycznej superwizji.
Lubi poznawać nowe i czynić z niego znane.

Aleksandra Lesiak psycholog dziecięcy psychoterapeuta

Aleksandra Lesiak
Psycholog dziecięcy, trener EEG Biofeedback, interwent kryzysowy.​

Psycholog dziecięcy, specjalista ds. rozwiązywania trudności wychowawczych, trener EEG Biofeedback, interwent kryzysowy. Ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Wrocławskim. Stale podnosi swoje kwalifikacje w szkoleniach, kursach i konferencjach związanych z pracą z dzieckiem i rodziną.

W swojej pracy kieruje się zawsze dobrem dziecka. Interesuje się psychologią rozwojową, psychologią humanistyczno-egzystencjalną. Jest zaangażowana w kwestie praw kobiet, wspiera społeczność LGBT+. W pracy łączy narzędzia z różnych nurtów – dopasowując oddziaływania terapeutyczne do potrzeb klienta.

Elżbieta Barańska-Zimna psycholog, psychoterapeuta, terapeuta uzależnień w Legnicy

Elżbieta Barańska-Zimna
Psycholog, psychoterapeuta, terapeuta uzależnień.

Psycholog, psychoterapeuta, terapeuta uzależnień. Ukończyła Szkołę Psychoterapii Uzależnień, Studium Umiejętności Psychologicznych Cedr w Czarnym Borze oraz szkolenia: „Terapię Psychologiczno – Seksuologiczną Dorosłych Ofiar Nadużyć Seksualnych” oraz „Zachowania samobójcze – diagnoza i pomoc psychologiczna” w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii we Wrocławiu, „Dialektyczno Behawioralną Terapię DBT” w Krakowie oraz „Praktykę pomagania pacjentom z nałogami behawioralnymi”– zorganizowaną przez Krakowskie Stowarzyszenie Terapeutów Uzależnień. Aktualnie jest psychoterapeutką w trakcie akredytowanego, całościowego szkolenia psychoterapii w nurcie integratywnym, organizowanego przez Wrocławską Fundację Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii.

Doświadczenie w charakterze praktyk bądź stażu zdobywała między innymi w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Oddziale Psychiatrii Sądowej o Wzmocnionym Zabezpieczeniu w Lubiążu, w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatryczny w Złotoryi. Natomiast doświadczenie zawodowe w Zakładzie Lecznictwa Odwykowego dla Osób Uzależnionych w Całodobowym Oddziale Podwójnej Diagnozy w Czarnym Borze, w Poradni Leczenia Uzależnienia i Współuzależnienia w Świdnicy, w Gabinecie Psychologiczno -Terapeutycznym SEMPER we Wrocławiu.

W praktyce zajmuje się psychoterapią krótkoterminową osób doświadczających problemów związanych np. bliskimi związkami, stratami, kryzysami życiowymi, pracą itp. Stosuję też terapię długoterminową. Pomaga w zdrowieniu osobom uzależnionym, osobom dotkniętym zaburzeniami ze spektrum chorób afektywnych, zaburzeń lękowych czy zaburzeń osobowości, a w szczególności typu borderline. Pracuję także z dorosłymi ofiarami wykorzystania seksualnego, osobami ze skłonnościami do autodestrukcji.

Pracę psychologa i terapeuty traktuje jako towarzyszenie drugiemu człowiekowi w jego drodze do osiągania ważnych zmian życiowych. Z dużym zaangażowaniem i fascynacją uczestniczy w takiej podróży. Z całym przekonaniem mogże stwierdzić, że jest to jedno z najciekawszych a zarazem najtrudniejszych zadań jakie może realizować w swoim życiu zawodowym

Stale podnosi swoje kwalifikacje. Współpracuje z innymi psychologami i terapeutami, a własną pracę poddaje stałej superwizji.

Daniel Szczepanek Psycholog psychoterapeuta w Legnicy

Daniel Szczepanek
Psycholog, psychoterapeuta.

Psycholog, psychoterapeuta. Ukończył studia psychologiczne w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu, specjalności psychologia sądowa i kliniczna. Aktualnie kontynuuje specjalistyczne podyplomowe szkolenie w Szkole Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym.

Brał udział w licznych szkoleniach specjalistycznych: m.in. Terapia poznawczo-behawioralna zaburzeń osobowości w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii we Wrocławiu. Praca z dziećmi przejawiającymi zaburzenia (emocjonalne, zachowania lub zaburzenia psychiczne) i ich rodzinami. Racjonalna Terapia Zachowań RTZ – Rational Behaviour Therapy RBT w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii.

Potrzebne umiejętności zdobywał podczas licznych staży m.in. w Areszcie Śledczym we Wrocławiu, w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Złotoryi.
Pracował w Powiatowym Centrum Opieki i Wychowania w Lubinie, Stowarzyszeniu Przyjaciół i Rodziców Osób Niepełnosprawnych „Równe szanse” w Lubinie, Centrum Psychiatrii i Psychologii MariaMed w Lubinie.
Obecnie pracuje na oddziale dziennym psychiatrycznym w Centrum Psychiatrii i Psychologii MariaMed w Lubinie zajmując się m.in. diagnozą, socjoterapią i psychoterapią grupową.

Pracuje z młodzieżą w wieku od 15 roku życia oraz z osobami dorosłymi.
Prowadzi psychoterapię w modelu psychodynamicznym, który jest metodą leczenia zaburzeń psychicznych uwzględniając istnienie zjawiska nieświadomości, toczy się w oparciu o relację terapeutyczną, czyli szczególną więź obustronnie zaakceptowaną przez pacjenta i terapeutę.

Specjalizuje się w terapii:
– zaburzeń nastroju,
– zaburzeń lękowych,
– zaburzeń osobowości.
Pracuje z osobami LGBTQiA oraz z ich rodzinami udzielając kompleksowego wsparcia, psychoedukacji oraz terapii.

Aneta Pasturczak specjalista terapii uzależnień i osób współuzależnionych w Legnicy

Aneta Pasturczak
Specjalista terapii uzależnień, magister resocjalizacji.

Specjalista terapii uzależnień, magister resocjalizacji w Legnicy.
Z wykształcenia magister resocjalizacji, specjalista terapii uzależnień (w procesie certyfikacji). Ukończyła Szkołę Psychoterapii Uzależnień Cedr w Czarnym Borze oraz szkolenia: „Praca w dialogu motywującym” w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii we Wrocławiu oraz Szkolenie Mediacji w Polskim Centrum Mediacji. Współpracuje z Charytatywnym Stowarzyszeniem Niesienia Pomocy Osobom Uzależnionym, Osobom Współuzależnionym oraz Ofiarom Przemocy „Azyl” w Jaworze.

Współpracuje z innymi psychologami i terapeutami, a własną pracę poddaje superwizji.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

W swojej pracy łączy narzędzia z różnych nurtów dopasowując oddziaływania terapeutyczne do potrzeb pacjenta. Pracuje zarówno indywidualnie z pacjentem jak również prowadzi zajęcia grupowe.  Prowadzi terapię dla osób uzależnionych i współuzależnionych. Przedmiotem jej zainteresowań jest psychologia humanistyczna. Uwielbia książki i rozmowy z ludźmi.

„Bo człowiek jest najważniejszy…”

Zapraszamy na terapię uzależnień i osób współuzależnionych w Legnicy.

Kaja Kowalczyk-Olszewska Psycholog Psychoterapeuta w Legnicy

Kaja Kowalczyk-Olszewska
Psycholog, coach, psychoterapeuta.

Psycholog, coach, psychoterapeuta oraz absolwentka studiów podyplomowych „Psychosomatyka i somatopsychologia”. Regularnie poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach, warsztatach oraz konferencjach. Obecnie jest w takcie Akredytowanego Kursu Psychoterapii przygotowującego do certyfikacji Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Psychiatrycznego. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.
Prowadzi indywidualną psychoterapię osób dorosłych, dostosowując metodę pracy do potrzeb Klienta (korzystając z technik terapii ericksonowskiej, systemowej, psychodynamicznej i poznawczo-behawioralnej).
Wspiera osoby doświadczające m.in. chorób przewlekłych, przewlekłego stresu, kryzysów emocjonalnych i życiowych, stanów depresyjnych, lękowych, dolegliwości psychosomatycznych, konfliktów wewnętrznych, wypalenia zawodowego, przewlekłego zmęczenia, bólu, trudności ze snem.
Prowadzi również indywidualne procesy coachingowe z zakresu life coachingu i coachingu zdrowia, a także indywidualne treningi relaksacyjne, warsztaty grupowe i szkolenia.
W swojej pracy pomaga osobom, które z powodów zdrowotnych (i nie tylko) chcą zmienić swój dotychczasowy styl życia – począwszy od profilaktyki zdrowia, poprzez redukcję stresu, zmianę nawyków żywieniowych, budowanie motywacji czy dostosowanie się do funkcjonowania w nowej sytuacji życiowej.

Raduga Centrum terapi i Rozwoju legnica

Agata Filip
Pedagog, psychoterapeuta, Certyfikowany Specjalista Psychoterapii Uzależnień.

Pedagog, Psychoterapeuta w trakcie certyfikacji, Certyfikowany Specjalista Psychoterapii Uzależnień, Trener I° Warsztatu Umiejętności Psychospołecznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Poradni Zdrowia Psychicznego w Kamiennej Górze, w Zakładzie Lecznictwa Odwykowego w Czarnym Borze oraz NZOZ Centrum Higieny Psychicznej w Kamiennej Górze.

W pracy terapeutycznej integruje podejście humanistyczne z nurtem psychodynamicznym i poznawczo-behawioralnym. Prowadzi psychoterapię indywidualną i grupową osób dorosłych oraz terapię par. Zajmuje się również prowadzeniem warsztatów i treningów asertywności, komunikacji interpersonalnej, grup rozwoju osobistego.
Pracę poddaje systematycznej superwizji.

Myślę o terapii jako o “podróży pacjenta w głąb siebie”, jego spotykanie się z niezakończonymi sprawami, przepracowanie ich w bezpiecznej sytuacji terapeutycznej i “zamknięcie za sobą drzwi”, które były dotychczas drzwiami obrotowymi.

Jarosław Grębowski terapeuta uzależnień w Legnicy

Jarosław Grębowski
Terapeuta uzależnień.

Terapeuta uzależnień.
Członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Uzależnień. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu, specjalność: pedagogika resocjalizacyjna oraz Szkoły Psychoterapii Uzależnień „CEDR”. Pracuje w nurcie behawioralno-poznawczym.
Od ponad 20 lat pracuje z osobami uzależnionymi oraz osobami współuzależnionymi. Rozpoczynał pracę prowadząc w 1997 roku Miejski Punkt Konsultacyjny, zajmujący się pomocą uzależnionym od alkoholu oraz osobom współuzależnionym. W 2000 roku współtworzył cykliczne wydarzenie o charakterze profilaktycznym, kierowane do osób uzależnionych od alkoholu oraz ich rodzin – „Wałbrzyski Rodzinny Weekend Trzeźwości”.
Zawodowo związany z Zakładem Lecznictwa Odwykowego dla Osób Uzależnionych od Alkoholu w Czarnym Borze, gdzie pracuje na Całodobowym Oddziale Podwójnej Diagnozy, współpracuje z Centrum Formacji Rodziny w Lubinie im. Jana Pawła II. W Fundacji Raduga zapewnia wsparcie terapeutyczne dla uczestników projektu Druga Szansa II. W Raduga Centrum Terapii i Rozwoju prowadzi terapie dla osób uzależnionych i współuzależnionych.

Bibianna Pozorska pedagog, terapeuta zajęciowy w Legnicy

Bibianna Pozorska
Pedagog opiekuńczy, terapeuta zajęciowy.

Pedagog opiekuńczy, terapeuta zajęciowy, masażysta.
Aktywnie pracuje z dziećmi, młodzieżą oraz ich opiekunami. W ramach swojej pracy, prowadzi zajęcia grupowe oraz indywidualne z dziećmi i młodzieżą, zajęcia integracyjne, zajęcia relaksacyjno-terapeutyczne, warsztaty rękodzielnicze.  Współorganizowała kilka wydarzeń integracyjnych dla osób z różnych grup wiekowych.
Od wielu lat poszerza  swój warsztat  biorąc udział w szkoleniach prowadzonych m.in. przez: Instytut Integralnej Psychoterapii Gestalt, dotyczących  pracy z osobami stosującymi przemoc, ofiarami przemocy, dziećmi z rodzin dysfunkcyjnych; Psychodię – Niepubliczną Placówkę Oświatową w obszarze pogłębionego pedagogicznego wsparcia emocjonalnego osób w kryzysie, borykających się z niedostosowaniem społecznym; Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej – w obszarze pogłębionego wsparcia wychowawczego dzieci i młodzieży niedostosowanej społecznie oraz pracy z dziećmi z zespołem FAS. Powyższe doświadczenia zawodowe, kontakt z osobami wymagającymi różnych form oraz metod wsparcia, sprawiło iż wypracowałam autorskie podejście do szeroko pojętej terapii pedagogicznej.  Najważniejsze w terapii jest dla mnie, indywidualne traktowanie oraz komfort  moich pacjentów, niezależnie od ich wieku czy trudności.

Aleksandra Zubal pedagog trener biofeedback w Legnicy

Aleksandar Zubal
Pedagog, trener biofeedback, asystent rodziny, koordynator rodzinnej pieczy zastępczej.

Pedagog, trener biofeedback, asystent rodziny, koordynator rodzinnej pieczy zastępczej.​ Ukończyła studia licencjackie o profilu Opieka i Profilaktyka Niedostosowania Społecznego na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz studia magisterskie o profilu Pomoc Społeczna i Socjoterapia. Od czterech lat pracuje na stanowisku koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Legnicy.

W  ramach swojej pracy aktywnie współpracuje z dziećmi, młodzieżą oraz opiekunami zastępczymi. Organizuje warsztaty plastyczne dla dzieci. W Raduga Centrum Terapii i Rozwoju prowadzi terapię biofeedback.
Swoim doświadczeniem wspiera działania Fundacji Raduga jako asystentka rodziny. Pracuje z rodzinami w trudnej sytuacji życiowej, rodzinami zastępczymi, którym pomaga Fundacja Raduga.

Specjalizuje się w pracy z rodzinami, dziećmi i młodzieżą w ciężkiej sytuacji życiowej.

Raduga Centrum terapi i Rozwoju legnica

Gabriela Bożek
Terapeuta Integracji Sensorycznej, terapeuta biofeedback, oligofrenopedagog.

Terapeuta Integracji Sensorycznej, terapeuta biofeedback, nauczyciel dyplomowany, oligofrenopedagog.
Ukończyła studia podyplomowe: Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Jest terapeutą Integracji Sensorycznej, terapii EEGBiofeedback. Posiada kwalifikacje do prowadzenia terapii ręki. Ukończyła również szkolenia z zakresu: MNRI® Integracja odruchów dynamicznych i posturalnych, Integracja odruchów ustno-twarzowych, Integracja odruchów wzrokowo-słuchowych oraz Terapia NeuroTaktylna.
Uzyskała certyfikat i uprawnienia „Trenera Szybkiego Czytania i Technik Pamięciowych.
W swojej pracy z dzieckiem wykorzystuje profesjonalne przygotowanie, życzliwość,  myślenie  o problemach dziecka w celu optymalnej pomocy.

Agnieszka Kowalczyk logopeda Legnica Raduga Centrum Terapii i Rozwoju

Agnieszka Kowalczyk
Logopeda, pedagog, nauczyciel dyplomowany.

Logopeda, pedagog, nauczyciel dyplomowany. Ukończyła pedagogikę na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studia podyplomowe na kierunku filologia polska oraz logopedia z emisją głosu.
Posiada prawie trzydziestoletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Aktualnie uczy młodzież języka polskiego oraz prowadzi zajęcia terapii logopedycznej.
Przekazywanie wiedzy łączy z pomocą dzieciom i młodzieży z trudnościami z wymową, problemami z czytaniem i pisaniem, zaburzeniami komunikacji.

Raduga Centrum Terapii i Rozwoju Legnica

Dołącz do nas…

Raduga Centrum Terapii i Rozwoju Legnica

Jak nas wspierać

Zapraszamy do wspierania naszych działań. Dzięki Twoim darowiznom możemy wciąż pomagać innym. Bez Ciebie nie byłoby to możliwe.  Zapraszamy do dzielenia się wiedzą o naszej Fundacji, zapraszamy do wpłat, pomocy na miejscu, odpowiedzialnych zakupów, które służą nam i innym organizacjom.

Fundacja Raduga Wsparcie i Pomoc Rodziny Dzieci Samotne Matki
Darowizny

Wspieraj nas dowolną wpłatą.
Wpłat można dokonywać  bezpośrednio na konto Fundacji. Numer konta: 05 1090 2066 0000 0001 3511 5565.

Fundacja Raduga Wsparcie i Pomoc Pomagaj z Fani Mani
Zakupy
Wspieraj nas robiąc zakupy. Robisz zakupy w ponad 1000 sklepów internetowych. Płacisz tyle co zawsze. Średnio 2,5% wartości zakupów wspiera wybraną przez Ciebie organizację.
Fundacja raduga wspieraj nas z idea fair play
Ubezpieczenie

Wspieraj nas z ubezpieczeniem.
Możesz nas wspierać ubezpieczając siebie, swoją firmę, mieszkanie, samochód, ubezpieczenie podróży, NNW dziecka.

Fundacja Raduga Wsparcie i Pomoc Rodziny Dzieci Samotne Matki
Zbiórki

Wspieraj nasze akcje.
Sprawdź na co aktualnie zbieramy i pomóż nam w realizacji naszych działań.

Fundacja Raduga Wsparcie i Pomoc Rodziny Dzieci Samotne Matki
Wolontariat

Wspieraj nas na miejscu. Możesz pomóc i wspierać nas w naszych działaniach na miejscu. Zapraszamy do kontaktu.