fbpx

Terapia biofeedback dla osób dorosłych

Czym jest trening biofeedback?

Biofeedback czyli biologiczne sprzężenie zwrotne to metoda terapii polegająca na nauce sposobów panowania nad falami mózgowymi – ich wzmacnianiu lub hamowaniu – w zależności od celu jaki chcemy osiągnąć. Zwany też treningiem mózgu jest stosowany zarówno w terapii dzieci jak i osób dorosłych.
Pozwala zwiększyć skuteczność i efektywność pracy oraz nauki. W zależności od celu jaki chcesz osiągnąć uczysz się wzmacniać bądź spowalniać fale mózgowe dążąc do stanu równowagi.
Trening biofeedback często wykorzystywany jest w sporcie i biznesie jako doskonały element zwiększający osiągane wyniki pracy.

Korzyści z treningu biofeedback.

Dzięki usprawnieniu procesów myślowych trening Biofeedback:

– Wzmacnia koncentrację uwagi
– Wzmacnia odporność na stres
– Uczy odprężenia i relaksu
– Rozwija kreatywność i pomysłowość
– Usprawnia procesy zapamiętywania
– Wpływa na lepsze panowanie nad emocjami
– Poprawia proces uczenia się
 
Pomaga również w przypadku:
– Zaburzeń snu
– Przewlekłego bólu głowy
– Depresji
– Uzależnień
– Nadpobudliwości
– Nietrzymania moczu
– Chronicznego bólu
 
Terapia biofeedback  może być stosowana jako samodzielna metoda pracy bądź uzupełnienie innych form terapii.

Zapraszamy na terapię biofeedback dla dorosłych w Legnicy.

Trening biofeedback w biznesie.

Zapraszamy do skorzystania z treningów Biofeedback osoby zarządzające, menadżerów, właścicieli firm.

Umiejętności, których uczymy podczas treningu Biofeedback doskonale sprawdzają się w codziennych wyzwaniach w pracy i biznesie. Praca na stanowiskach menadżerskich, zarządzanie zespołem i projektami to wyzwania, presja czasu i odpowiedzialność.
Nauka kontrolowania stresu, uspokojenia emocji, zwiększenie kreatywności i wydajności otwiera nas na nowe wyzwaniami, motywuje do działania i nastawia pozytywnie.
Sesje Biofeedback wpływają również na lepszą i skuteczniejszą pracę nad projektami i wyzwaniami wymagającymi koncentracji i działania pod dużą presją.
Pozytywny aspekt treningów Biofeedback to również możliwość relaksu i odpoczynku. To godzina podczas, której odrywamy się od codzienności i problemów koncentrując się na pracy nad samym sobą. To bardzo cenny i ważny aspekt terapii, który wzmacnia efekty treningu Biofeedback.
Dobre opanowanie codziennego stresu połączone ze skuteczniejszym podejściem do zadań niweluje również skutki wypalenia zawodowego, które pojawia się prędzej czy później na wielu stanowiskach.

Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z treningu biofeedback w Legnicy osoby zarządzające, właścicieli firm, menadżerów oraz tych wszystkich, którzy chcą pracować własnym rozwojem.

Kontakt do Raduga Centrum Terapii i Rozwoju
Rejestracja Poniedziałek - Piątek
w godzinach 14:00-20:00.

Adres:  ul.Chojnowska 81A 59-220 Legnica