fbpx

Psychoterapia dorosłych

Psychoterapia indywidualna

Terapia ma na celu zrozumienie z klientem jego życiowej sytuacji, określenie problemu i szukanie sposobu na poradzenie sobie z nim. Klient ma możliwość poznania i zrozumienia swoich zachowań. Wspólna rozmowa z psychoterapeutą jest próbą odnalezienia źródeł problemu, trudności z jakimi zmaga się klient i uzyskania szerszego spojrzenia na jego sytuację. Poszukiwanie rozwiązań i przyjrzenie się samemu sobie prowadzi do zrozumienia własnych potrzeb i rozwiązania naszych problemów.

Terapia par i małżeństw

Najczęściej pojawiającym się problemem w związkach jest problem z komunikacją. Wynika z niego szereg innych sytuacji powodujących napięcia i konflikty, niezrozumienie wzajemnych potrzeb, wyborów,  problemy w życiu seksualnym. Narastająca frustracja nie sprzyja rozmowie i słuchaniu się nawzajem. Jeśli kolejne próby naprawy sytuacji prowadzą do następnych nieporozumień i zwiększają cierpienie to dobry moment na wizytę u psychoterapeuty.

Terapia rodzin

Narastające napięcie i emocje, kłótnie, nieporozumienia, problemy z komunikacją w rodzinie to dobry powód na wizytę u terapeuty. Jeśli czujecie, że oddalacie się od siebie, martwi was sytuacja w domu zadzwońcie i umówcie się na wizytę. Często jedna z osób w rodzinie wydaje się być powodem problemów i konfliktów, ale należy pamiętać, że wszyscy wzajemnie wpływamy na siebie i razem powinniśmy być odpowiedzialny za atmosferę w domu i nasze relacje. Dlatego wizyta całej rodziny na terapii to często najlepszy i najbardziej efektywny sposób pracy z kłopotami i konfliktami w domu.

Zapraszamy na konsultację z psychoterapeutą w Legnicy.

Terapia uzależnień i osób współuzależnionych.

Zapewniamy wsparcie dla osób uzależnionych zarówno od substancji psychoaktywnych (alkohol, nikotyna,leki, narkotyki, dopalacze) jak i w tak zwanych uzależnieniach behawioralnych, czyli uzależnieniach od czynności – hazardu, zakupów, gier, internetu, seksu, jedzenia.
Terapia uzależnień ma na celu nie tylko doprowadzenie do abstynencji, która jest niezbędnym warunkiem leczenia oraz nauki sposobów na jej utrzymanie. To długotrwały proces, w którym niezbędna jest również praca osoby uzależnionej nad zrozumieniem czynników i sytuacji, z którymi sobie nie radzimy i które mogą prowadzić do uzależnienia.

Grupy terapeutyczne

Zapraszamy na zajęcia grupowe w Legnicy dla osób zmagających się z uzależnieniami.
W ramach zajęć grupowych prowadzimy wsparcie dla osób uzależnionych oraz ich bliskich.

Terapia biofeedback dla dorosłych

Biofeedback czyli biologiczne sprzężenie zwrotne to metoda terapii polegająca na nauce sposobów panowania nad falami mózgowymi – ich wzmacnianiu lub hamowaniu – w zależności od celu jaki chcemy osiągnąć. Zwany też treningiem mózgu jest stosowany zarówno w terapii dzieci jak i osób dorosłych.

Relaksacja

Zajęcia z relaksacji prowadzimy w formie indywidualnej i grupowej. Zapraszamy na zajęcia jeśli czujesz potrzebę wyciszenia, uzyskania równowagi wewnętrznej, uwolnienia i pokonania określonego napięcia i stresu. Relaksacja to doskonały sposób na lepszą koncentrację, regenerację sił oraz przypływ energii witalnej.

Kontakt do Raduga Centrum Terapii i Rozwoju
Rejestracja Poniedziałek - Piątek
w godzinach 14:00-20:00.

Adres:  ul.Chojnowska 81A 59-220 Legnica