fbpx

Psychoterapia dorosłych

Psychoterapia indywidualna

Terapia ma na celu zrozumienie z klientem jego życiowej sytuacji, określenie problemu i szukanie sposobu na poradzenie sobie z nim. Klient ma możliwość poznania i zrozumienia swoich zachowań. Wspólna rozmowa z psychoterapeutą jest próbą odnalezienia źródeł problemu, trudności z jakimi zmaga się klient i uzyskania szerszego spojrzenia na jego sytuację. Poszukiwanie rozwiązań i przyjrzenie się samemu sobie prowadzi do zrozumienia własnych potrzeb i rozwiązania naszych problemów.

Terapia par i małżeństw

Najczęściej pojawiającym się problemem w związkach jest problem z komunikacją. Wynika z niego szereg innych sytuacji powodujących napięcia i konflikty, niezrozumienie wzajemnych potrzeb, wyborów,  problemy w życiu seksualnym. Narastająca frustracja nie sprzyja rozmowie i słuchaniu się nawzajem. Jeśli kolejne próby naprawy sytuacji prowadzą do następnych nieporozumień i zwiększają cierpienie to dobry moment na wizytę u psychoterapeuty.

Terapia rodzin

Narastające napięcie i emocje, kłótnie, nieporozumienia, problemy z komunikacją w rodzinie to dobry powód na wizytę u terapeuty. Jeśli czujecie, że oddalacie się od siebie, martwi was sytuacja w domu zadzwońcie i umówcie się na wizytę. Często jedna z osób w rodzinie wydaje się być powodem problemów i konfliktów, ale należy pamiętać, że wszyscy wzajemnie wpływamy na siebie i razem powinniśmy być odpowiedzialny za atmosferę w domu i nasze relacje. Dlatego wizyta całej rodziny na terapii to często najlepszy i najbardziej efektywny sposób pracy z kłopotami i konfliktami w domu.

Zapraszamy na konsultację z psychoterapeutą w Legnicy.

Terapia uzależnień i osób współuzależnionych.

Zapewniamy wsparcie dla osób uzależnionych zarówno od substancji psychoaktywnych (alkohol, nikotyna,leki, narkotyki, dopalacze) jak i w tak zwanych uzależnieniach behawioralnych, czyli uzależnieniach od czynności – hazardu, zakupów, gier, internetu, seksu, jedzenia.
Terapia uzależnień ma na celu nie tylko doprowadzenie do abstynencji, która jest niezbędnym warunkiem leczenia oraz nauki sposobów na jej utrzymanie. To długotrwały proces, w którym niezbędna jest również praca osoby uzależnionej nad zrozumieniem czynników i sytuacji, z którymi sobie nie radzimy i które mogą prowadzić do uzależnienia.

Terapia biofeedback dla dorosłych

Biofeedback czyli biologiczne sprzężenie zwrotne to metoda terapii polegająca na nauce sposobów panowania nad falami mózgowymi – ich wzmacnianiu lub hamowaniu – w zależności od celu jaki chcemy osiągnąć. Zwany też treningiem mózgu jest stosowany zarówno w terapii dzieci jak i osób dorosłych.

Grupy terapeutyczne

Zapraszamy do grupy dla osób współuzależnionych.

Kontakt do Raduga Centrum Terapii i Rozwoju
Rejestracja Poniedziałek - Piątek
w godzinach 09:00-17:00.

Adres:  ul.Chojnowska 81A 59-220 Legnica