fbpx

Terapia psychologiczna dzieci i młodzieży

Terapia psychologiczna dzieci

Wizyta u terapeuty, terapia zalecana jest jeśli niepokoi Cię zachowanie twojego dziecka, masz wątpliwości co do jego prawidłowego rozwoju, problemów w nauce, radzenia sobie z emocjami. Jeśli w życiu Twoim i dziecka pojawiają się zmiany bądź wydarzenia takie jak śmierć kogoś bliskiego, rozwód rodziców, wypadek, zmiana szkoły, przeprowadzka mogą one sprawiać dziecku trudności i problemy w adaptacji do danej sytuacji. Rozmowa z psychologiem może być cennym wsparciem i pomocą w radzeniu sobie z tego typu trudnościami.

Terapia psychologiczna młodzieży

Nie wahaj się i zadzwoń jeżeli masz wątpliwości związane z zachowaniem swojego dziecka, jego rozwojem. Troska o nasze dzieci to normalna sprawa, często martwimy się na zapas, ale jeśli nie daje ci spokoju myśl, że dziecku przydała by się pomoc. Przyjdź koniecznie i porozmawiaj z psychologiem. Uzyskasz fachową poradę, uspokoisz swoje obawy a dziecko jeśli to niezbędne uzyska wsparcie specjalisty.

Konsultacje i diagnoza psychologiczna

Konsultacja to zazwyczaj pierwsze kilka sesji terapeutycznych podczas, których następuje diagnoza problemu i oczekiwania klienta. Ustalane są zasady współpracy, cele do osiągnięcia i plan pracy terapeutycznej.  Klient i psycholog mają czas na podjęcie decyzji czy chcą ze sobą współpracować, wyjaśnienie obaw i wątpliwości. W niektórych przypadkach terapeuta może wskazać inną formę pomocy bardziej adekwatną do problemów klienta – pomoc psychiatryczną, seksuologa, terapie innego rodzaju np. terapię uzależnień. Czas trwania całej terapii uzależniony od ustalonych celów i złożoności zagadnień nad którymi klient i terapeuta pracują.

Terapia pedagogiczna

Metody terapii pedagogicznej o charakterze psychopedagogicznym, profilaktycznym i medycznym mają na celu stworzenie, głównie dzieciom i młodzieży (choć równie dobrze sprawdzają się w pracy z dorosłymi), możliwości wszechstronnego rozwoju, wygaszania negatywnych objawów zachowania, kształtowania prawidłowych nawyków i technik przyswajania wiedzy oraz zdolności praktycznego posługiwania się nabytymi umiejętnościami w funkcjonowaniu społecznym.

Terapia EEG biofeedback z diagnozą fal

Trening Biofeedback polega na nauce kontrolowania swoich fal mózgowych. Jest to możliwe dzięki natychmiastowej informacji zwrotnej, jaką uzyskuje mózg podczas gry lub oglądania bajki. Dziecko jest podłączone do komputera za pomocą trzech czujników (jeden na czubku głowy oraz po jednym na każdym uchu), dzięki którym odbierany jest sygnał EEG. Aby przejść poziom w grze lub oglądać bajkę na dużym ekranie, dziecko musi dostroić swoje fale mózgowe do ustalonego wcześniej poziomu. Jeżeli się to uda – mózg dostaje pozytywny sygnał (nagrodę) w postaci punktów, sukcesu w grze lub komfortu oglądania bajki.

Dziecko dąży do wygrania z komputerem i w ten uczy się optymalnej pracy mózgu, a tym samym poprawia swój stan – samopoczucie, nastrój, zmniejsza stres i skłonność do agresji, polepsza koncentrację i pamięć, wycisza nadpobudliwość.

Terapia integracji sensorycznej

Integracja sensoryczna związana jest przetwarzaniem informacji dostarczanych przez zmysły (dotyk, słuch, wzrok, smak, węch, układ proprioceptywny tzw. czucie głębokie). Prawidłowe rozumienie i organizowanie informacji z otoczenia pozwala nam na nie odpowiednio reagować. Rozwój integracji sensorycznej rozpoczyna się już w okresie płodowym, najintensywniej przebiega w pierwszych trzech latach życia. Nie zawsze jednak proces ten przebiega w sposób prawidłowy. Zapraszamy do wizyty na terapii SI w Legnicy.

Terapia logopedyczna

Rozwój mowy zależy zarówno od warunków psychofizycznych dziecka jaki czynników zewnętrznych mających wpływ na rozwój dziecka. Rozwój mowy kształtuje się do około 6 roku życia dziecka. Z powodu różnego rodzaju zaburzeń zdarza się, że występują dysfunkcje w rozwoju mowy, porozumiewaniu się i komunikacji będące wskazaniem do podjęcia współpracy z logopedą. W naszym Centrum zapewniamy profesjonalne wsparcie w zakresie diagnozy i terapii związanej z wadami i zaburzeniami mowy dzieci i osób dorosłych. Zapraszamy do wizyty u logopedy w Legnicy.

Grupy dla dzieci 6-10 lat - CLEVER

Zajęcia doskonalące umiejętności szkolne CLEVER są dedykowane dzieciom, które z różnych przyczyn mają trudności z opanowaniem czytania, pisania i liczenia. Praca w kameralnej grupie pod okiem doświadczonego instruktora pomoże uporać się z frustracją związaną z nauką. W ramach zajęć dzieci mają okazję rozwijać funkcje poznawcze i motoryczne, które są odpowiedzialne za sukcesy w nauce. Jeżeli chcesz pomóc dziecku w dobrym starcie w szkole, zapisz je na zajęcia. Jedyne takie zajęcia w Legnicy.

Grupy dla młodzieży 15 plus - SUPPORT

Grupa SUPPORT- grupa o charakterze edukacyjno-wspierającym. Okres dorastania, jest jednym z trudniejszych doświadczeń w życiu człowieka. W życiu nastolatka dochodzi do wielu zmian, zarówno w obszarze rozwoju fizycznego, jak i emocjonalnego. To czas trudnych wyborów, poszukiwań, prób akceptacji siebie. Nie każdy nastolatek potrafi i chce otwarcie rozmawiać o swoich trudnościach i wątpliwościach. Jeśli chcesz by Twoje dziecko, w bezpiecznych warunkach, znalazło wsparcie wśród osób na podobnym etapie życia, zapisz je do grupy wsparcia nastolatków.

Kontakt do Raduga Centrum Terapii i Rozwoju
Rejestracja Poniedziałek - Piątek
w godzinach 14:00-20:00.

Adres:  ul.Chojnowska 81A 59-220 Legnica